pondělí 5. listopadu 2012

A v duši dušičkovo

Počasie bolo vo štvrtok, kedy sme konečne po dlhej ceste dorazili do Svitu, ako na objednávku. A nemyslím tým žiaden krásny slnečný deň, ale presne taký, aký by som na Sviatok vš. svätých a na Dušičky očakávala... teda upršaný, zahmlený a sychravý. Na cintorín sme sa kvoli Vašíkovmu spánku dostali až večer, ale o to "dušičkovejšiu" atmosféru to celé malo. Milujem to svetlo sviečok, davy ľudí zblízka i zďaleka, ktorí si v tieto dni prichádzajú uctiť a zaspomínať na svojich milovaných.
Slniečko vykuklo až v piatok a tak sme to hneď využili na krátku prechádzku a pár fotiek. Keď sa tak na tie fotky dívam, na myseľ mi príde nápis na hrobe starých rodičov mojho muža: "Živým láska, mrtvým vzpomínka" ...tak jednoduché a tak výstižné! Daj Bože, aby sme jej počas života vždy mali a hlavne rozdávali dosť, aby si na nás po našom odchode naši blízki prišli radi zaspomínať!
3 komentáře:

  1. Nádherné fotky. Ty stíny jsem fotila nedávno.

    OdpovědětVymazat
  2. Barborko, krásně jsi to napsala, moc krásně! A fotečky parádní, jste nádherná rodinka! :-) Pa, Jola

    OdpovědětVymazat
  3. jé ty fotky mi uplně připomněli pubertu, kdy jsem každé léto trávila ve Svitu a běhal po Tatrách. Kde jsou ty časy. :-) Naposledy jsme tam byli s mužem na svatební cestě. S ruksakem na zádech jsem chlapcovi z Alp ukazovala slovenské "velehory". Ale byl nadšený...

    OdpovědětVymazat

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...